Iti raspundem

Poate vrei sa devii vegetarian si nu stii exact de unde sa incepi. Poate ai intrebari generale sau mai specifice despre cum sa ai un mod de viata mai sanatos, o alimentatie mai echilibrata, mai mult Fier sau Magneziu.

Sau poate ai intrebari despre alimentatia copilului tau, sau despre vreo reteta anume.

Ne-am adunat 3 oameni faini, care iti vom raspunde la intrebari, video, pe noul canal de youtube al Asociatiei Vegetarienilor.

Asadar, suntem la dispozitia ta: Diana Luppa – Presedintele Asociatiei Vegetarienilor din Romania, Catrinel Popescu – Health Educator, certificata de Institutul Hippocrates din State si Chef Stefan Nita- probabil cel mai talentat bucatar vegetarian din Romania 🙂 .

Iti asteptam intrebarile la contact@asociatiaveg.ro.

2 thoughts on “Iti raspundem

1. Ce frumos 🙂 Bravo .
    Cred ca un subiect de interes larg este raspunsul la intrebarea “De unde luam nutrientii pe care in mod obisnuit ii luam din carnuri?”
    Spor si toate cele bune!

2. Da, Aura, e o intrebare de interes larg. Vom raspunde la ea… pe bucati, pentru ca e un raspuns complex. Vom vorbi despre proteine, minerale, vitamine si sursele lor. Stay tunned 🙂