Conferinta gratuita – Ce mananca un vegetarian iarna, 6 decembrie 2016

Cat de greu e sa fi vegetarian iarna? De unde iti iei fructe si legume de calitate? Ce variante de conservare sunt cele mai potrivite?

Afla marti, 6 decembrie, de la Haplea Fructaliu.

Multă lume este de acord că vegetarianismul crudivor, raw veganismul, frugivorismul sunt stiluri de viață edenice potrivite climei tropicale. Dar sunt ele o opțiune pe timpul iernii în zona temperată, în România?
De când este frugivor, Călin Cyfer (Haplea Fructaliu) a fentat câteva ierni românești, refugiindu-se la tropice, dar a petrecut mai multe ierni în țară, într-una dintre ele fără să folosească încălzirea casei. Consideră că acest stil de viață este perfect posibil în lunile grele de iarnă. Este însă nevoie de experiență, câteva cunoștințe de bază despre fiziologia umană și despre comerțul local.

În conferința gratuită de la Connect Hub, Călin va oferi detalii despre:
1. stilul de viață frugivor, ce înseamnă și de ce este optim pentru oameni;
2. cum poate fi aplicat iarna, în zona temperată;
3. care sunt alternativele, atunci când fructele de bună calitate nu sunt disponibile;
După conferință, publicul poate pune întrebări.

Evenimentul este organizat de Asociatia Vegetarienilor din Romania, cu sprijinul Velpitar si Philips.

Intrarea este libera pe baza de inscriere la inscrieri@asociatiaveg.ro.